Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Projekt ZMYSŁÓW CZAR

Logo projektu z flagą Polski i napisem NIW Narodowy Instytut Wolności. 

Uczniowie klasy II D wzięli udział w autorskim projekcie ZMYSŁÓW CZARAutorem projektu była Aleksandra Czubak - wychowawczyni klasy. 

Projekt miał na celu przybliżyć uczniom podstawy działania narządów zmysłów oraz pokazać jak spędzać czas polisensorycznie, tzn. przy użyciu wszystkich możliwych zmysłów.  Kluczowym założeniem było wspieranie rozwoju mózgu, a także rozwijanie umiejętności posługiwania się zmysłami przez dzieci. Wszystko to dzięki zabawom sensorycznym, manipulacyjnym, konstrukcyjnym, badawczym, dydaktycznym i rytmiczno-ruchowym. Działania uwzględnione w projekcie miały zachęcać i motywować dzieci do odkrywania, poznawania i doświadczania świata polisensorycznie. Chcieliśmy, aby projekt choć w niewielkim stopniu przyczynił się do zniwelowania problemów emocjonalnych, ruchowych i poznawczych. 

W ramach projektu dzieci:

  • obejrzały filmik wprowadzający w tematykę ZMYSŁÓW;
  • poznawały różne faktury za pomocą naturalnych zdobyczy, ale i gotowych ścieżek sensorycznych
  • spędzały wspólnie czas, rozwijając refleks i koncentrację, a przede wszystkim doskonaląc koordynację wzorkowo-ruchową w grach planszowych;
  • próbowały za pomocą zmysłu słuchu dobierać takie same pary dźwięków;
  • poznawały dźwięki za pomocą BUMBUM-RUREK;
  • ćwiczyły równowagę i tworzyły tor przeszkód;
  • stworzyły memory-węchowe i poznały nowe zapachy;
  • wykonały w grupach plakaty o ZMYSŁACH. 

W projekcie wzięli udział również rodzice - specjalnie dla nich zorganizowano spotkanie z terapeutą integracji sensorycznej, który opowiedział czym jest PROCES INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, a także jakie sygnały mogą świadczyć o zaburzonej pracy układu nerwowego. 

Projekt był niezwykle cenny również z tego powodu, że rodzice i dzieci mogli połączyć swoje siły i wziąć udział w akcji "SENSORYCZNIE JEST FANTASTYCZNIE". 

Akcja miała na celu pogłębienie relacji rodzinnych, a także zaznajomienie rodziców z tematem POLISENSORYCZNIE spędzanego czasu. W ramach akcji powstała szkolna grupa na portalu Facebook, gdzie rodzice wstawiali zdjęcia i przedstawiali daną aktywność wraz z opisem wykorzystanych zmysłów! Wszyscy uczestniczy otrzymali nagrody oraz dyplomy! 

Logo z fioletową żarówką i napisem NOWE FIO.

Projekt realizowany był od 1.10 do 30.11.2021 r.

Koordynatorami projektu byli: Aleksandra Czubak, Jacek Brzozowski i Mariola Florczak.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.