Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Projekt MŁODE GŁOWY

Projekt MŁODE GŁOWY - otwarcie o zdrowiu psychicznymNasza szkoła w październiku dołączyła do projektu "MŁODE GŁOWY otwarcie o zdrowiu psychicznym".  

Projekt obejmował największe w Polsce, bezpłatne i anonimowe badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kampanię edukacyjną skierowaną do młodych, rodziców i nauczycieli. Celem było, a w zasadzie nadal jest, zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazanie związanych z tym wyzwań i przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc. Planowane są długofalowe działania, które doprowadzą do polepszenia sytuacji zdrowotnej młodych ludzi. 

Projekt jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską. Badanie obejmujące uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowane było wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg. 

REALIZACJA W NASZEJ SZKOLE 

W naszej szkole udział w badaniu wzięli wszyscy uczniowie, których rodzice wyrazili na to zgodę. Koordynatorem projektu była p. Aleksandra Czubak z pomocą p. Katarzyny Wypych. 

Bez nauczycieli informatyki nie udałoby się przeprowadzić badań. Bożena Tomasik, Ewa Stępień, Michał Miszczak - to oni zadbali o to, aby uczniowie mieli czas, przestrzeń i odpowiednie warunki do wypełnienia angażujących ankiet.  

DODATKOWE DZIAŁANIA 

Poza przeprowadzonymi badaniami nasza szkoła wzięła udział w konkursie „MŁODE GŁOWY – czym jest dla nas zdrowie psychiczne?”. Nasi uczniowie starali się wygrać główną nagrodę, czyli spotkanie z Martyną Wojciechowską (dziennikarką, podróżniczką i założycielką Fundacji UNAWEZA). 

Uczniowie, którzy zdecydowali się nagrać filmik chodzą do klasy 6b. Poświęcili swój czas i energię. Przychodzili do szkoły przed lekcjami bądź zostawali po lekcjach. Wszystko po to, aby móc uczestniczyć w dyskusji dot. zdrowia psychicznego. W ten sposób powstał piękny i wartościowy materiał. Poniżej link i możliwość obejrzenia tego, co dzieci, młodzież myślą o zdrowiu psychicznym. 

https://drive.google.com/file/d/1yeIUEI3IuF3UdnIf9xkp_URDb3YTthu3/view?usp=share_link 

Na koniec wklejamy infografiki, które są podsumowaniem badań i dotyczą dzieci i młodzieży W CAŁEJ POLSCE, nie tylko naszych uczniów. Warto się zapoznać i wyciągnąć wnioski.