Projekt Młode Głowy
Projekt MŁODE GŁOWY - otwarcie o zdrowiu psychicznym
Nasza szkoła w październiku dołączyła do projektu "MŁODE GŁOWY otwarcie o zdrowiu psychicznym".Projekt obejmował największe w Polsce, bezpłatne i anonimowe badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kampanię edukacyjną skierowaną do młodych, rodziców i nauczycieli. Celem było, a w zasadzie nadal jest, zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazanie związanych z tym wyzwań i przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc. Planowane są długofalowe działania, które doprowadzą do polepszenia sytuacji zdrowotnej młodych ludzi.
Projekt jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską. Badanie obejmujące uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowane było wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg.
REALIZACJA W NASZEJ SZKOLE
W naszej szkole udział w badaniu wzięli wszyscy uczniowie, których rodzice wyrazili na to zgodę. Koordynatorem projektu była p. Aleksandra Czubak z pomocą p. Katarzyny Wypych.
Bez nauczycieli informatyki nie udałoby się przeprowadzić badań. Bożena Tomasik, Ewa Stępień, Michał Miszczak - to oni zadbali o to, aby uczniowie mieli czas, przestrzeń i odpowiednie warunki do wypełnienia angażujących ankiet.
DODATKOWE DZIAŁANIA
Poza przeprowadzonymi badaniami nasza szkoła wzięła udział w konkursie „MŁODE GŁOWY – czym jest dla nas zdrowie psychiczne?”. Nasi uczniowie starali się wygrać główną nagrodę, czyli spotkanie z Martyną Wojciechowską (dziennikarką, podróżniczką i założycielką Fundacji UNAWEZA).
Uczniowie, którzy zdecydowali się nagrać filmik chodzą do klasy 6b. Poświęcili swój czas i energię. Przychodzili do szkoły przed lekcjami bądź zostawali po lekcjach. Wszystko po to, aby móc uczestniczyć w dyskusji dot. zdrowia psychicznego. W ten sposób powstał piękny i wartościowy materiał. Poniżej link i możliwość obejrzenia tego, co dzieci, młodzież myślą o zdrowiu psychicznym.
https://drive.google.com/file/d/1yeIUEI3IuF3UdnIf9xkp_URDb3YTthu3/view?usp=share_link
Na koniec wklejamy infografiki, które są podsumowaniem badań i dotyczą dzieci i młodzieży W CAŁEJ POLSCE, nie tylko naszych uczniów. Warto się zapoznać i wyciągnąć wnioski.