Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Niebieskie Igrzyska

Mamy to !!!

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!  W piątek 26.04 w naszej szkole odbył się finał Niebieskich Igrzysk- wydarzenie związane z tematyką autyzmu.

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie o charakterze edukacyjnym i sportowo-integracyjnym, organizowane w ramach obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu. Wydarzenie ma na celu pokazanie, że dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Dodatkowo zależało nam na zwiększeniu świadomości społecznej w tym aspekcie, przybliżenie sposobu funkcjonowania osób w spectrum, ale przede wszystkim ukazanie i zachęcenie do akceptacji tej grupy, pomimo jej ,,różności’’.

Igrzyska przebiegały dwutorowo- część sportowa  i część warsztatowo- informacyjna, więc przez cały kwiecień działo się bardzo dużo!

Cześć warsztatowa przebiegała na wielu płaszczyznach:

  • Nauczyciele dostali na swoje maile wspaniałe materiały przygotowane przez FUNDACJĘ IWRD, by móc poprowadzić niezwykle ciekawe zajęcia w swoich klasach.
  • W szkole zorganizowany był konkurs na najciekawszy i najbardziej oryginalny plakat dotyczący autyzmu.
  • Na korytarzach naszej szkoły przez cały miesiąc wyeksponowane były materiały dla uczniów. Były to materiały wymagające wczucia się w sytuację osób w spectrum, by lepiej zrozumieć sposób ich funkcjonowania. Oto jedno z nich:

,,Wyobraź sobie: Znoszone, wygodne dżinsy nagle drapią, jakby były z papieru ściernego. Nie możesz o niczym innym myśleć, tylko o tym by je ściągnąć. Nie możesz się skupić na liczeniu, pisaniu, myślisz tylko o drapiących dżinsach i szalejesz’’

  • Dzięki współpracy z naszą biblioteką rejonową na Garnizonowej (Biblioteka Miejska w Łodzi. Filia nr 31)  uczniowie mieli możliwość zapoznania się z literaturą fachową dotycząca autyzmu.
  • W szkole w trakcie finału Igrzysk nasi uczniowie ubrani byli na niebiesko.
  • Zorganizowane zostało uroczyste podsumowanie na boisku szkolnym, uczniowie odśpiewali hymn igrzysk wymachując w rytm muzyki niebieskimi balonami. Wszystko to uwieczniła zaprzyjaźniona firma tworząc materiał filmowy dronem!!! A następnie teledysk z całych igrzysk i wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w kwietniu.

Część sportowa miała miejsce w piątek w sali gimnastycznej, a udział w niej wzięli uczniowie klas 1-6.

  Dla uczniów przygotowane były zawody sportowe, drużynowe, z wykorzystaniem wielu przyborów i przyrządów. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani i chętni do udziału w zajęciach.

Pomimo wielkich chęci, aby w zajęcia sportowe zaangażować wszystkie klasy było to niemożliwe, ze względu na kwestie organizacyjne.

Wszystko to na pewno nie udałoby się gdyby, nie osoby zaangażowane w akcję! p. Natalia Michalska-Stępniak, p. Dorota Szczygłowska, p. Ewa Kraska, p. Izabela Siarka, p. J. Kuper

Podziękowania także dla osób, które wsparły organizatorów w kwestiach związanych z przygotowaniami: p. Joanna Więcek. p. Anna Dzwonkowska, p. Michał Chudzicki, p. Ewa Opuchlik, p. Michał Miszczak

"Hymn Niebieskich Igrzysk" w wykonaniu uczniów https://sp169elodz-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/na_michalska_sp169_elodz_edu_pl/Eahut8ePSRVBtQ8DThes5KYBF1aVmKuL7JTNJFSmyJnHAw

1. Kiedy kwiecień już się zbliża, Każdy dzień niebieski jest, Kolor taki przybieramy, O autyzmie pogadamy.
Refren: Dzisiaj wszyscy biegniemy na boiska, Zaczynamy Niebieskie Igrzyska, Zadań wiele przecież przed nami, Lecz tylko razem zwyciężamy! 
2. Każdy sprawny jest inaczej, Szybciej biegnie, wyżej skacze, My tu różnic nie widzimy, Tylko dobrze się bawimy. 
Refren: Dzisiaj wszyscy biegniemy na boiska Zaczynamy Niebieskie Igrzyska Zadań wiele przecież przed nami Lecz tylko razem zwyciężamy! 
Niebieskie Igrzyska - one nas połączyły! 
Niebieskie Igrzyska - jesteśmy z jednej drużyny! 
Niebieskie Igrzyska - one nas połączyły! 
Niebieskie Igrzyska - tego już nie zmienimy! 
Niebieskie Igrzyska - one nas połączyły! 
Niebieskie Igrzyska - jesteśmy z jednej drużyny 
Niebieskie Igrzyska - one nas połączyły i tego już nie zmienimy! 
Refren: Dzisiaj wszyscy biegniemy na boiska, Zaczynamy Niebieskie Igrzyska, Zadań wiele przecież przed nami, Lecz tylko razem zwyciężamy!