Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home

Piknik wiosenny

Email Drukuj PDF

Piknik rodzinny "Europejskie Powitanie Wiosny na Złotnie”

23 marca w godzinach 11:00 - 13:30 w naszej szkole odbył się piknik rodzinny „Europejskie Powitanie Wiosny na Złotnie”. Ze społecznością szkolną wspólnie świętowali zaproszeni goście min. pan Witold Stępień były Marszałek Województwa Łódzkiego, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego; pani Anna Rabiega Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, pan Tomasz Trela Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi; pan Marcin Gołaszewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi; Radni Rady Miejskiej w Łodzi: pani Małgorzata Moskwa-Wodnicka, pan Sylwester Pawłowski, pan Władysław Skwarka.

Swoją obecnością zaszczycił nas również Gość Honorowy dzisiejszej uroczystości – Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Łodzi prof. zw. Krzysztof Skotnicki wraz z małżonką.

W czasie pikniku wiosennego społeczność szkolna szczególnie podziękowała przedstawicielom Rady Osiedla Złotno. Dziękowaliśmy pani Annie Plewińskiej-Głodek Przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla Złotno, panu Jackowi Kopczyńskiemu Przewodniczącemu Rady Osiedla Złotno, Członkom Rady Osiedla Złotno: panu Karolowi Bartosikowi, pani Elżbiecie Bednarskiej, panu Stanisławowi Boguszewskiemu, pani Jolancie Całej, panu Jerzemu Głąbskiemu, panu Kacprowi Gorczycy, panu Sławomirowi Markus, panu Janowi Pietrucha, pani Annie Rabiega, pani Katarzynie Stasiak-Lazam, pani Aleksandrze Strojnej oraz panu Januszowi Zgit. Pani dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękowała za ostatnie lata współpracy min. przy organizowaniu wspólnych lokalnych uroczystości (za Wigilię dla mieszkańców Złotna dla 300 osób, za wspólne pikniki i akcje charytatywne) oraz wsparcie finansowe dzięki którym w szkole dokonano wielu remontów pomieszczeń (min. wymiana wewnętrznej stolarki drzwiowej, nowe podłogi), zakupiono lektury i meble do biblioteki, krzesła i stoły na uroczystości lokalne.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zorganizowało dla dorosłych uczestników spotkanie-panel dyskusyjny dotyczący problemów społeczności lokalnej z wykorzystaniem środków unijnych. W debacie udział wzięli min. przedstawiciele Komisji Europejskiej w Polsce pan Rafał Szyndlauer oraz pan Krzysztof Kasprzyk oraz lokalni samorządowcy. Pani Zofia Sepkowska – Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Łodzi przygotowała dla uczniów prezentację nt. Unii Europejskiej.


Dla młodszych uczestników odbył się quiz wiedzy o UE, konkurs na plakat o wybranym państwie, a także zwiedzanie wybranych krajów europejskich w czasie gry po szkole. Nie zabrakło części artystycznej. Jeszcze raz mogliśmy obejrzeć fragment przedstawienia naszych uczniów przygotowanego z okazji 100-lecia Niepodległości Polski oraz występy taneczne Klubu Tańca Sportowego Jaszczur.

Dużą atrakcją były pokazy ratownicze strażaków z OSP „Nowe Złotno” i OSP „Stare Złotno”.


W „Wiosennej kawiarence” można było zjeść smakołyki przygotowane przez rodziców - pyszny żurek, ciasta, owoce, kawę i herbatę. Za dobrowolne wpłaty (za które serdecznie dziękujemy) zakupimy program do biblioteki szkolnej wspomagający zarządzanie zasobami naszej biblioteki.

Zobacz więcej zdjęć w GALERII>>>

 

Z życia szkoły

 • 2013-dbid_b006.JPG
 • 2013-bid076.JPG
 • 2013-japan2-013.jpg
 • 2013-drodzica0034.jpg
 • 2012absolwenti051.jpg
 • 2015-zerowkai-047.JPG
 • 2012korczak125.JPG
 • 2013-japan2-007.jpg
 • 2014-mit-010.jpg
 • 2013-dzien_otwarty-024.JPG
 • 2015-zerowkai-022.JPG
 • 2012justyna067.JPG
 • 2013-drodzica0017.jpg
 • 2014-szkola-002.jpg
 • 2015-zerowkai-038.JPG

Akcje

LIBRUS e-DZIENNIK