Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Świetlica szkolna
Świetlica szkolna

Organizacja pracy świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 7.00 – 17.00. Pracuje w niej sześciu nauczycieli. Uczniowie spędzają czas w świetlicy przed lekcjami i po ich zakończeniu. Świetlica zawsze przepełniona jest śmiechem dzieci i różnorodną działalnością: grami, zabawami, czytaniem, odrabianiem prac domowych, rozmowami i odpoczynkiem. Na wyposażeniu świetlicy jest projektor multimedialny, duży głośnik z mikrofonem do karaoke, komputery, drukarka, stół z piłkarzykami, interaktywna podłoga z projektorem typu Fun Floor.

Pogodne dni spędzamy na placu zabaw, a deszczowe i zimne w budynku szkoły. Dzieci mają do dyspozycji duży wybór gier planszowych, puzzli, układanek i gier edukacyjnych. Nieprzemijającym NUMEREM 1 są szachy, w które dzieci bardzo lubią grać i często organizują sobie własne rozgrywki szachowe. Mamy też świetlicową biblioteczkę.

W miarę możliwości organizujemy różnego rodzaju zajęcia: plastyczne, muzyczne, sportowe, edukacyjne, czytelnicze. Świetliki mogą prezentować swoje umiejętności i talenty w czasie organizowanych konkursów i corocznych: „Świetlicowego Talent Show” i „Turnieju szachowego”. Piątkowe popołudnia umilamy sobie projekcjami filmów, a deszczowe dni urozmaicamy grając na interaktywnej podłodze. Każde dziecko może znaleźć w świetlicy coś co lubi robić i co sprawia mu przyjemność. Dla nas wychowawców najważniejsze jest to, że Świetliki wychodząc do domu są zadowolone i chętnie zostałyby jeszcze dłużej w świetlicy.

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu