Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Niecodzienne wydarzenia 100. lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

100. lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

Świętujmy razem 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!

W historii i życiu narodów zawsze są szczególne dni i szczególne daty. Taką datą dla Polaków jest 11 listopada.

W naszej szkole z okazji tej szczególnej rocznicy - 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę zorganizowaliśmy DZIEŃ PATRIOTYCZNY.  Uczniowie w galowych strojach obejrzeli etiudę teatralno-muzyczną "Dla Niepodległej" w wykonaniu koła teatralnego i uczniów klasy 3a. Autorami przedstawienia są p. Magdalena Woroniecka, p. Karolina Franckowiak, p. Małgorzata Jończyk, p. Michał Miszczak. Podsumowaliśmy konkurs plastyczny "Dla NIEPODLEGŁEJ".

Pani dyrektor Agata Piechna w swoich słowach min podkreśliła: „Polski nie było na mapach Europy, ale byliśmy MY POLACY. Polacy, którzy każdego dnia wierzyli, że Polska odzyska niepodległość. Wiedzieli, że ojczyzna w sercach się zaczyna, że naród przetrwa, jeżeli rodzina dzieci swoje nauczy jak być Polakami.
100. rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI stanowi niewątpliwą okazję do tego, by zastanowić się nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu.
Pamiętajcie, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim także, na co dzień wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach, rocznicach  - jak chociażby o tej 100. rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę.”

O godzinie 11.11 – w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" wszyscy odśpiewaliśmy cztery zwrotki HYMNU PAŃSTWOWEGO.

O godzinie 17.00 etiudę teatralno-muzyczną "Dla Niepodległej", mogli obejrzeć zaproszeni goście: przyjaciele szkoły, rodzice i dziadkowie naszych uczniów oraz wszyscy chętni mieszkańcy Złotna.

Aktorzy i autorzy na stojąco zostali nagrodzeni głośnymi brawami min. przez zaproszonych gości - ks. kan. Marka Rzeźnickiego Proboszcza Parafi Świętego Jana Chrzciciela w Łodzi, pana Marka Kondraciuka Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Wydziału Sportu UMŁ, pana Kacpra Gorczycę Sekretarza Rady Osiedla Złotno, pana Janusza Zgit Skarbnika Rady Osiedla Złotno, panią Małgorzatę Gapys Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 169 w Łodzi.

Pani dyrektor serdecznie podziękowała WSZYSTKIM, którzy zdecydowali się uczestniczyć w DNIU PATRIOTYCZNYM  razem z naszą społecznością szkolną.

 

Z życia szkoły

 • 2012korczak125.JPG
 • 2013-dzien_otwarty-024.JPG
 • 2012absolwenti051.jpg
 • 2013-bid076.JPG
 • 2013-japan2-007.jpg
 • 2015-zerowkai-038.JPG
 • 2014-szkola-002.jpg
 • 2013-drodzica0017.jpg
 • 2013-drodzica0034.jpg
 • 2014-mit-010.jpg
 • 2012justyna067.JPG
 • 2013-japan2-013.jpg
 • 2015-zerowkai-047.JPG
 • 2013-dbid_b006.JPG
 • 2015-zerowkai-022.JPG

Akcje

LIBRUS e-DZIENNIK