Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Biblioteka w szkole Lista lektur 2016/2017

Lista lektur 2016/2017

Email Drukuj PDF

Lista lektur 2016/2017

Kl. I

  1. J. Brzechwa „Wiersze dla dzieci”
  2. J. Grabowski „Czarna owieczka”
  3. Cz. Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”
  4. M. Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”
  5. K. Makuszyński „120 przygód Koziołka Matołka”
  6. J. Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”
  7. C. Perrault „Kopciuszek”
  8. J. Tuwim „Wiersze dla dzieci”
  9. D. Wawiłow „Wierszykarnia”

Kl. II

  1. H. Ch. Andersen „Brzydkie kaczątko”
  2. J. Brzechwa „Brzechwa dzieciom”
  3. J. Grabowski, „Puc, Bursztyn i goście” (fragment)
  4. M. Krüger, „Karolcia“ (fragment)
  5. J. Kulmowa, „Wiatr północny”
  6. J. Kulmowa, „Zimno – ciepło”
  7. A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” (fragment)
  8. H. Lofting, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” (fragment)
  9. A. A. Milne „Kubuś Puchatek”
  10. M. Orłoś „Tajemnicze przygody Meli” (fragment)
  11. S. Pagaczewski „Porwanie Baltazara Gąbki”
  12. Ch. Perrault „Czerwony Kapturek”
  13. M. Strzałkowska „Zielony i Nikt”
  14. J. Tuwim „Warzywa”

Kl. III

  1. H. Ch. Andersen „Baśnie”
  2. T. Jansson „Muminki”
  3. M. Jaworczakowa „Oto jest Kasia”
  4. A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
  5. R. Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
  6. J. Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
  7. M. Kownacka „Kajtkowe przygody”
  8. Nela Mała Reporterka „Śladami Neli - przez dżunglę, morza i oceany”

Kl. IV

  1. J. Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
  2. C. Collodi „Pinokio”
  3. R. Goscinny, J. – J. Sempé „Mikołajek”
  4. C. S. Lewis „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”
  5. J. Olech „Dynastia Miziołków”
  6. M. Twain „Przygody Tomka Sawyera”

Kl. Va

  1. Mitologia w oprac. J. Parandowskiego lub W. Markowskiej
  2. F. H. Burnett „Tajemniczy ogród”
  3. F. Molnár „Chłopcy z Placu Broni”
  4. L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
  5. H. Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
  6. M. Twain „Przygody Tomka Sawyera”

Dla chętnych:

  1. Z. Nienacki „Pan Samochodzik i księga strachów”
  2. B. Mull “Baśniobór” tom I.

kl. Vb

  1. F. H. Burnett „Tajemniczy ogród”
  2. A. Lindgren „Bracia Lwie Serce”
  3. F. Molnár „Chłopcy z Placu Broni”
  4. L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
  5. H. Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”

Kl. VI

  1. I. Jurgielewiczowa „Ten obcy”
  2. K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
  3. E. Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
  4. A. Szklarski „Tomek w krainie kangurów”
  5. J. R. R. Tolkien “Hobbit”

 

 

 

Z życia szkoły

  • 2015-zerowkai-038.JPG
  • 2013-drodzica0034.jpg
  • 2014-mit-010.jpg
  • 2015-zerowkai-047.JPG
  • 2015-zerowkai-022.JPG
  • 2013-dbid_b006.JPG
  • 2013-dzien_otwarty-024.JPG
  • 2014-szkola-002.jpg
  • 2013-japan2-013.jpg
  • 2013-drodzica0017.jpg
  • 2012korczak125.JPG
  • 2012justyna067.JPG
  • 2013-bid076.JPG
  • 2013-japan2-007.jpg
  • 2012absolwenti051.jpg

Akcje

LIBRUS e-DZIENNIK