Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home ZHR 62 Łódzka Drużyna Harcerek "Ostoja" im. Helenki Wiernik Dąbrowskiej

62 Łódzka Drużyna Harcerek "Ostoja" im. Helenki Wiernik Dąbrowskiej

Email Drukuj PDF

Czuwaj!

62 Łódzka Drużyna Harcerek "Ostoja" im. Helenki Wiernik Dąbrowskiej

Informacje o drużynie
Trochę historii...

Pierwszy zastęp żeński powstał w 1933 roku. Brał on udział w Zlocie w Spale. Zastęp przestał działać wraz z wybuchem II wojny światowej. Dopiero w 1948 roku wznowił swą działalność na tyle, iż w 1949 roku z inicjatywy Franciszki Jodeich powstała drużyna koedukacyjna. Zastępy przetrwały do 1952 roku. W 1957 roku odbył się obóz w Bąkowej Górze,a rok później nad jeziorem Lubowskim, zaś w 1960 w Jarosławiu. W latach 1965 - 1970 istniała drużyna starszoharcerska przy szkole mechanicznej. Wówczas drużyna nosiła barwy zielone, zaś bohaterką od 1965 roku była Maria Curie Skłodowska. Teraz patronką drużyny jest Helenka Wiernik Dąbrowska a nosimy barwy granatowe. We wrześniu 2010 drużyna odzyskała utracone na rok miano złotej koniczynki czyli najlepszej j kategorii w kategoryzacji organizacji Harcerek ZHR.
Obecnie:
W ciągu roku szkolnego odbywają się cotygodniowe zbiórki zastępów, nieco rzadsze zbiórki drużyny, szczepu, hufca. Staramy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i dlatego też jeździmy na liczne biwaki, rajdy lub gry terenowe, a w wakacje na harcerskie obozy. Bierzemy także udział w licznych uroczystościach takich jak święta niepodległościowe w katedrze czy w parafiach, z którymi współpracujemy. Czynnie uczestniczymy tez w życiu szkół podstawowych poprzez udział w ślubowaniach uczniów klas pierwszych czy świętach patrona. Staramy się, by dziewczyny oprócz cennych umiejętności miały również możliwość zawiązywania prawdziwych i trwałych przyjaźni.
A teraz kilka słów o nas w telegraficznym skrócie:
Numer - 62
Nazwa - Ostoja
Patrona - Helenka Wiernik Dąbrowska
Szczep - "Myśli Braterskiej" (62 ŁGZ, 28 ŁDH)
Hufiec - "Gościniec"
Kolor - Granatowy

Środowisko działania:
Szkoła Podstawowa nr 169 ul. Napoleońska 7/17 Łódź (Złotno)
Parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela
Szkoła Podstawowa nr 182, ul. Łanowa 16 Łódź (Teofilów)

Zastępy: Czajki, Świergotki, Pustułki, Bogatki
Drużynowa: pwd. Julia Ryfa wędr.
kontakt: tel. 606 395 768
e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Gdzie znajdziecie nas w internecie?
strona drużyny: https://62ldhek.zhr.pl/