Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Niecodzienne wydarzenia Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

Email Drukuj PDF

PRZERWA NA CZYTANIE

20 października 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”, której głównym organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja była skierowana do społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W akcji brały udział placówki oświatowe różnego typu w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 158 809 osób czytających z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.

W naszej szkole akcja została zrealizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Wolontariuszki z klas ósmych przygotowały głośne czytanie fragmentów wspaniałych książek dla uczniów klas 1-3. Niestety, nasze plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Akcja odbyła się w węższym gronie: wśród uczniów przebywających w świetlicy szkolnej. Na Librusie zachęcano uczniów, którzy uczestniczą w nauczaniu zdalnym – do odpoczynku między zajęciami z książką w ręku.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole. W ramach akcji odbyła się promocja ciekawych książek z biblioteki szkolnej. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację akcji (nauczycielom ze świetlicy szkolnej, szczególne podziękowania dla pani Doroty Wencel) oraz wszystkim, którzy czytali dla przyjemności i w ramach odpoczynku. Mam nadzieję, że dzięki akcji będziecie częściej sięgać po książki.


 

Autor: Magdalena Kuczkowska